יצירת קשר
חיפוש באתר

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
דלקת קרום המוח לתינוק בן 8 ימים
מחבר: גליה תאריך ושעה: 29/11/2010 17:52
נושא : דלקת קרום המוח בתינוק בן 8 ימים תאריך : 15/11/10 17:22 מחבר/ת : גליה לרופא נוירולוג, שלום. בגיל 8 ימים עשינו ברית לבן שלנו.(כיום הוא בן חודש וחצי) הפסקה. חשבנו שהוא צורח בגלל כאבים כתוצאה מהברית וניסינו להרגיע אותו (ללא הצלחה). בשעה 16.00 שמנו לב שעלה לו החום אך לא חשבנו ללכת לרופא כיוון שהמוהל שמהל אותו הוא רופא והיינו בדרכו אליו. כשהגענו למוהל הוא בדק את הברית ואמר שהכל בסדר. הוא הוריד את התחבושת ושם אבקת חיטוי.סיפרנו לו על החום שהיה 38.8 ובמקום להפנות אותנו מיד לביח הוא מדד לו חום והחום ירד ל 38 בגלל שנתנו לו נובימול. הוא אמר שנחכה ורק אם החום יעלה שוב מעל 38.5 נלך לבי"ח. ההנחיה שלו הטעתה אותנו ובגללה חיכינו עוד לילה בבית שגרם כנראה להרעת המצב. בבוקר היה לו חום מעל 38.5 טסנו איתו מבוהלים לבי"ח. שם עשו לו בירור מקיף, כולל דיקור מותני והחליטו לאשפז אותנו כי הנוזל שנלקח מעמוד השדרה היה עכור. בתחילה אישפזו אותנו במחלקה לטיפול נמרץ בגלל גילו הצעיר ובגלל החשש הגדול. אחרי שהתקבלו תוצאות העבירו אותנו למחלקת אישפוז א ילדים. מצאו חיידק בשתן בשם אי-קולי ובגלל שהיה חלבון גבוה וסוכר נמוך ציפו שהחיידק יצמח גם בדם וגם ב- CSF ברוך ה' לא צמח חיידק בדם וגם לא צמח בCSF אבל כן נמצאו 850 תאים בנוזל עמוד השדרה. לפי מה שהבנתי בני קיבל טיפול לדלקת קרום המוח חיידקית בגלל החשש וגם טיפול לחיידק האי-קולי שנמצא בשתן. עשינו סונר בטן והייתה הרחבה אמרו שרוב הסיכויים שזה יסתדר ובהמשך נחזור על האולטרסאונד. בנוסף, שלחו אותנו לאולטרסאונד מוח שהיה תקין. וגם ליתר ביטחון לבדיקת BERA שעוד לא עשינו. בדקו וירוסים כי אמרו שאולי זו דלקת קרום המוח ויראלית ולא נמצא וירוס אבל אמרו שיש הרבה סוגים וזה לא אומר שלא היה. הם כתבו בסיכום שהיתה לו דלקת קרום המוח ויראלית או אפשרות נוספת- שהייתה תגובה מנינגיאלית של המערכת החיסונית לצמיחת החיידק בשתן. מאז האישפוז אני בחרדות מטורפות. הרופאים אמרו שבמצבים שהדלקת לא חיידקית זה הרבה פחות מסוכן ואני צריכה לשמוח. עם זאת, הם לא יכולים להבטיח לי שלא נגרמה לו איזושהיא פגיעה שלא רואים כרגע והם אמרו שאת זה יהיה ניתן לדעת רק כשנראה את ההתפתחות שלו במשך השנים. אני רוצה לדעת האם במקרים דומים שמדווחים בספרות היתה פגיעה או לא. מה הסיכוי לפגיעה? איזה סוג של פגיעה? אילו בדיקות נוספות אפשר לעשות לו כדי לראות אם הכל בסדר? אני לא מפסיקה לדאוג ולפחד. מה גורם לפגיעות? החיידק? הדלקת? שניהם? אני ממש מבולבלת....אודה לך אם תוכל לתת לי הסברים שיבהירו לי את המצב
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום