יצירת קשר
חיפוש באתר

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
מכת ראש - שאלה דחופה מאוד
מחבר: עירית תאריך ושעה: 27/07/2011 05:01
אני כותבת לכם לאור מידע שקראתי באתר שלכם אודות מכות ראש. אני לא גרה בארץ, ואודה לכם מקרב לב על התיחסותכם וחוות הדעת הנוספת לתיאור המקרה. שכן אני מודאגת מאוד. היום הילדה שבועיים וחצי מום הנפילה. הייתי במיון בבית חולים שמתמחה בילדים, אבל התשובות לא מספקות אותי לאור מה שאני קוראת באתר שלכם. לפני כשבועים וחצי ביתי בת 16 חודשים נפלה ממזרון בגובה מטר אחרי שקפצה עליו. בגלל הקפיתה אני מעריכה את המכה חזקה מאוד. לא הספקתי לתפוס אותה. מצאתי אותה שכובה על הגו. בכתה מייד, לא איבדה הכרה. חצי שעה אח"כ ראינו רופאה במיון. הילדה התנהגה מצויין הן מבחינה פיסיולוגית והן מבחינה קוגניטיבית. אכלה חצי בקבוק, והרופאה לא אבחנה חבלה. לא היה גם סימן בראש למכה. באותו אחה"צ ושלושה ימים אח"כ הילדה היתה פשוט מקסימה ונהדרת, כאילו כלום לא קרה. שלושה ימים אח"כ עלה לה החום. חשבתי שזה שיניים. החום היה מאוד גבוה (לא מדדתי, לא יכולתי לגשת למדחום היא היתה עלי). החום היה כל הלילה ולא הצלחתי להוריד אותו מתחת ל - 38.3. למחרת החום ירד, אבל הילדה קמה עם רעידות בכל הגוף. זה מבהיל, דומה מאוד לפרקינסון בכל הגוף בעיקר בגפיים. תאמתי להגיע לרופא, אבל הרעידות הלכו ושככו, בערב הכל נרגע. לא הלכנו לרופא בסופו של יום. הילדה חזרה לתפקוד תקין. אוכלת יפה משחקת מקסים. אם כי לדעתי היתה נרגנת ועצבנית מהרגיל! 10 ימים אחרי, הופיע חום קל יחסית שירד יפה ללא עזרת תרופות. שוב חשבתי שיניים. יומיים אחרי (שלשום), שמתי לב שהילדה התחילה לאבד שיווי משקל. בעבר היא הלכה מושלם! כעת היא נטטה ללכת על ארבע מידי פעם, נפלה המון. הלכה כמו לולב. היא גם היתה נרגנת עצבנית מהרגיל. וביומיים האחרונים נוטה יותר לישון. מתעייפת מוקדם מהרגיל בערב למרות שישנה כ - 3 שעות בצהריים. היום לקחתי אותה היום למיון. אחרי שקראתי באתר שלכם שגם חום גבוה גם אחרי כמה ימים מאירוע הנפילה הוא תגובה לא רצויה למכת ראש, לא האמנתי - איך חשבתי שזה שיניים???!!!! איפה היו האינסטינקטים שלי? בבוקר היא היתה עצבנית כמו בכל בוקר, בכתה, והיתה לא יציבה בשיוי משקל ברמה בינונית. במיון הילדה היהת מדהימה. הלכה מדהים ומבחינה קוגניטיבית הדהימה אותי במשחק הרכבה ואת הרופאות שבדקו אותה. במיון בדקו אותה שתי רופאות ילדים שאמרו ככה: א. רעידות בכל הגוף זאת תגובה שקוראת לעיתים אחרי חום גבוה. ב. כמות מוריד החום שנתתי לה לא היתה מספקת ביחס למשקל שלה ולכן החום לא ירד. ג. שלושת הימים בין מועד הנפילה לחום הגבוה הראשון זה זמן ארוך מידי, ולכן הן לא רואות קשר בין הנפילה להתפתחות החום. ג. לגבי איבוד השיווי משקל שהחל לפני יומיים, יתכן שעבר על הילדה וירוס שפגע לה באיזור השיווי משקל במוח. מה עוד שזה נראה כמשתפר לאור ביצועיה הנוכחיים. ד. לאור הערנות והביצועים של הילדה במיון הן לא רואות צורך לסי. טי. סי. טי. לדבריהן לא מומלץ לילדים בגלל הקרינה. האם הדיאגנוזה שלהם נראית לכם? מה ההשלכות לטווח ארוך של מכת ראש? תודה על תשומת הלב. לתגובתכם הדחופה אודה מאוד. אני מודאגת מאוד! עירית
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום