יצירת קשר
חיפוש באתר

תזונת ילדים

תאריך: 26/10/2014 16:12   מחבר: מערכת האתר

תזונה נכונה צריכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי כל אחד מאיתנו - מבוגרים וילדים כאחד. אכילה לא מבוקרת של מזון לא בריא, עתיר בשומנים או תעשייתי עלולה להוביל בנוסף להשמנה גם לפגיעה מתמשכת בבריאות. לעומת זאת, הקפדה על תזונה בריאה ונכונה משפיעה באופן ישיר על התחושה כללית ועל איכות החיים.

תזונה נכונה משפרת מאוד את תפקוד מערכות הגוף השונות, מאריכה את תוחלת החיים ומונעת מראש הופעתן של מחלות שונות.

תזונת ילדים - חשיבות בגיל הילדות

אמנם תזונה נכונה היא מרכיב חשוב מאוד בחייו של כל אחד מאיתנו, אך יש לה חשיבות גדולה אף יותר בכל הקשור לילדים. לאורך כל שונות הילדות נמצאות מרבית מערכות הגוף עדיין בשלבי התפתחות וגדילה, ומרכיבי המזון אותם צורכים הילדים הם "אבני הבניין" שלהן.

מסיבה זו, לצריכת מזון בריא או לחילופין, לצריכת מזון שאיננו בריא, ישנן השלכות ארוכות טווח על מצבם הבריאותי של ילדים גם בעתיד הרחוק. נזקים שנגרמים כתוצאה מתזונה לקויה בשנות הילדות לא תמיד ניתנים לתיקון בשלבים מאוחרים יותר, ולהיפך - גוף בריא וחזק גם בגילאים מבוגרים, קשור באופן ישיר לתזונה בשנות הילדות, ולא תמיד ניתן להשיג הישגים דומים באמצעות שמירה על תזונה נכונה בגילאים מבוגרים יותר.

קיראו בהרחבה על: דיאטנית לילדים - הרגלי תזונה נכונים לילדך

תזונת ילדים - תפקידה בגיל הילדות

להקפדה על תזונה נכונה אצל ילדים ישנן, כאמור, השלכות מרחיקות לכת על כל אחת ממערכות הגוף ועל בריאות הילד.

התפתחות תקינה: באמצעות שמירה על תפריט נכון, ממומש במלואו פוטנציאל הגדילה וההתפתחות של  הילד.

רוצים לדעת עוד? קיראו:
הורמון גדילה Growth Hormone

מערכת העצבים: מערכת העצבים נוצרת בתקופת הילדות ואיננה מתחדשת לאחר מכן. מסיבה זו, תזונה נכונה בילדות היא הבסיס למערכת עצבים תקינה המגיבה במהירות ובצורה מדויקת לגירויים שונים.

השלד והעצמות: בתקופת הילדות נבנים השלד, העצמות והשיניים. תזונה נכונה בילדות היא המפתח לעצמות בריאות וחזקות יותר אפילו בגיל הזהב.

שרירים: לתזונה נכונה בשנות הילדות ישנה חשיבות גדולה גם ביצירת מערכת שרירים חזקה ויציבה יותר. כמות השרירים בגוף נקבעת בשנות הילדות. שינויים מאוחרים יותר בנפח ובמראה השריר הם תוצאה ישירה של צמצום או התרחבות של תאי שריר קיימים.

מניעת השמנה: ההשמנה בגילאים שונים מושפעת מכמות תאי השומן בגוף. כמות תאי השומן מתייצבת בתחילת גיל ההתבגרות, ולאחר מכן, ההשמנה היא תוצאה של התרחבות תאי השומן הקיימים. ככל שכמות תאי השומן גדולה יותר, כך גם הנטייה להשמנה בעתיד היא גדולה יותר.

קיראו: טיפים ותפריטי דיאטה לכל ילד

מערכת החיסון: תזונה נכונה בגיל הילדות תורמת גם לבניית מערכת חיסונית יעילה וחזקה, היכולה להתמודד בהצלחה עם וירוסים, נגיפים ומחלות שונות.

כדי שילדכם יאכל נכון, חשוב ביותר להרגילו כבר מגיל הילדות המוקדם למגוון רחב של מוצרי מזון בריאים, כדוגמת ירקות ופירות.

חשיפה למאכלים ולטעמים חדשים כבר בגיל צעיר מקטינה מאוד את ההתמכרות הטבעית לממתקים ולמאכלים מתוקים אחרים. חשוב להקפיד על צריכה של כל אבות המזון לפי פירמידת המזון המותאמת.

אתר רופא ילדים ינסה לדאוג לכל צרכיכם על מנת שתוכלו לשמור על תזונת ילדיכם בריאה ותקינה ועל מנת לתת לכם מענה באם ישנו חשש להפרעות אכילה או בעיות בתזונת ילדיכם.

לקריאה נוספת: חשיבות המים בתזונת ילדים

מידע משלים ומעניין בנושאים:   תזונה נכונה    אבות המזון    דיאטה לילדים    תזונה בריאה    התפתחות הילד    גדילה    השמנת יתר