יצירת קשר
חיפוש באתר

מרכז שניידר לרפואת ילדים

תאריך: 06/11/2014 15:47   מחבר: מערכת האתר

בית החולים שניידר לילדים הוא בית החולים הגדול ביותר הקיים בארץ לרפואת ילדים. בית החולים ממוקם בעיר פתח תקווה ופועל בשיתוף מלא עם אוניברסיטת תל אביב.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הוקם בשנת 1991 על ידי פרופסור יהודה דנון שניהל אותו עד שנת 1997 והיום מנהל את בית החולים פרופסור יוסף פרס.

חזונם של התורמים וממקימי בית החולים, בני הזוג שניידר, היה לבנות בית חולים לילדים של מדינת ישראל וגם לילדי המזרח התיכון- בית חולים שישמש כגשר לשלום לכל ילד הזקוק לטיפול ללא כל הבדלי דת, גזע או לאום, ואכן בית החולים מטפל בילדים מישראל ובמקרים רבים גם ממדינות סמוכות.

בית החולים שייך לקופת החולים "כללית", אולם הוא מטפל בילדים המבוטחים בכל קופות החולים השונות.

מרכז שניידר לילדים - רפואה ברמה אחרת

למרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל ישנה גישה ייחודית המותאמת לילדים. השירות בבית החולים שניידר הוא מקיף ביותר ורב תחומי. לצד הצוות הרפואי הכולל רופאים ואחיות פועלים באופן שוטף גם מומחים ובעלי מקצוע אחרים, כדוגמת מומחים בתחום בריאות הנפש (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים), פיזיותרפיסטים, יועצים חינוכיים, מורים, מדריכים, מרפאים בעיסוק ואף קלינאי תקשורת.

קיראו בהרחבה על: פסיכולוג לילדים

בבית החולים שניידר ישנן 258 מיטות והוא מספק שירותי רפואת ילדים מתקדמים ומודרניים. בית החולים מוביל בתחומי רפואה שונים: המטולוגיה ואונקולוגיה, השתלות אברים, השתלות מח עצם, טיפול בסוכרת, טיפול במחלות לב אצל ילדים, כירורגיה לילדים, אימונולוגיה, שירותי הדמיה ותחומים נוספים.

במרכז שניידר לרפואת ילדים מתנהל, לצד הפעילות הרפואית השוטפת, גם מחקר רפואי נרחב ומקיף בנושאי רפואת ילדים. בית החולים, הפועל במשותף עם בית הספר לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת תל אביב, עוסק גם בהכשרה של סטודנטים לרפואה או לסיעוד.

פעילות חברתית וחינוכית בבית החולים

לצד טיפול רפואי מקצועי ומקיף, במרכז שניידר לילדים פועלים גם במטרה להעניק מענה ראוי לצורכיהם הנפשיים של הילד ושל משפחתו ולסייע לילד בתהליך ההחלמה מהמחלה.

מסיבה זו, בבית החולים מתקיימת גם פעילות חברתית וחינוכית ענפה המספקת לילד סביבה נעימה ותומכת, הדומה ככל האפשר לסביבת החיים הטבעית שלו.

בפרויקט החינוכי והחברתי נוטלים חלק אנשי חינוך, מורות, מטפלות באומנות ואנשי מקצוע אחרים. בבית החולים ישנם לצד חדרי האשפוז חדרי משחקים צבעוניים, כיתות לימוד, מחשבים וחדר מולטימדיה.

קיראו גם על: בית החולים ספרא לילדים

חדרי האשפוז בבית החולים הם מרווחים וצבעוניים, כאשר בכל חדר ישנם מקלחת ושירותים ולצד כל מיטת אשפוז עומדת גם מיטה המיועדת להורים ומאפשרת להם לשהות עם הילד 24 שעות ביממה.

בבית החולים ישנם גם מטבחונים או דירות להשכרה המיועדים במיוחד להורים. בנוסף לכך, פועלת בבית החולים שניידר יחידה מיוחדת לטיפול במשפחה וכן סיוע להורים. מטרתה של יחידה זו היא להקל על הילדים ולבני משפחתם בהתמודדות עם הקשיים השונים המתלווים לאשפוז ולמחלה, ובמסגרתה ניתן ייעוץ לילד ולהורים וגם טיפול פרטני או קבוצתי.

קיראו גם על: רופא שיניים לילדים

מחלקות בבית החולים

בבית החולים ישנן מחלקות ילדים ומרפאות ייעודיות לאוכלוסיה זו בלבד. אונקולוגיה ילדים, אורתופדיה ילדים, אימונולוגיה ילדים, מכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, מרפאת אסטמה, בריאות הנפש ילדים, אפילפסיה ילדים, גנטיקה, כירורגיה, זיהומים וטיפול נמרץ הם רק כמה דוגמאות למחלקות בית החולים.

אתר רופא ילדים הוא מאגר מידע מקיף בנושא בריאות הילד. מחפשים מידע נוסף? רוצים להתייעץ עם עוד הורים לילדים? היכנסו אל פורום רפואת ילדים שבאתר!

מידע משלים ומעניין בנושאים:   מומחים לרפואת ילדים    חדר מיון    אשפוז בבית חולים    מרכז רפואי לילדים