יצירת קשר
חיפוש באתר

נורופן לילדים - סירופ להורדת חום

תאריך: 03/11/2014 10:27   מחבר: מערכת האתר

נורופן (המשווקת על ידי Reckitt Benckiser) היא תרופה נוגדת דלקות, המשמשת להקלה בכאבים, כמו גם להקלת תסמיני כאב וקשיון בדלקת מפרקים. סירופ הנורופן לילדים מכיל איבופרופן, חומר הדומה לאספירין באופן פעולתו ושימושיו.

מוצרים מקבילים בהם פעיל חומר האיבופרופן הם: אדוויל ליקוויג'ל (נאופארם), אדקס (דקסון בע"מ), איבולב ג'ל (טרופארם), וארטופן (טבע).

נורופן מגיע בצורת סירופ, והילד יכול לבחור בין שני טעמים: תות ותפוז. כמו כן, פטנט הוואקום של נורופן לילדים מאפשר להוציא את כמות הסירופ הנדרשת והמדויקת, מבלי שישפכו טיפות מבקבוקון התרופה.

נורופן לילדים - יתרונות השימוש בסירופ לשיכוך כאבים והורדת חום

נורופן פעיל עד שמונה שעות, ומונע חום וכאבים. ניתן לטפל בו בכל שעות היום והלילה, ופעולתו מהירה- תוך 15 דקות. הוא אינו מכיל סוכר, ולכן ניתן לתת אותו גם לילדים סוכרתיים, ובנוסף אין בו צבעי מאכל, ולכן גם לא את התגובות האלרגיות שנלוות אליהם אצל ילדים מסוימים.

מכיוון שניתן לתת אותו מגיל ששה חודשים (מגיל שלושה חודשים רק עם מרשם רופא), ניתן להשתמש בו גם עבור הרגעה במקרה של כאבי צמיחת שיניים או דלקות אוזניים.

מינון מומלץ לתינוקות וילדים

השימוש בתרופה נקבע לפי משקל גופו של הילד ולכן היצרן ממליץ על המינון הבא:


עוד קצת מידע על נורופן לילדים

יצרן התרופה מבטיח עד 8 שעות בלי חום וכאבים לאחר נטילת הסירופ. הטיפול בילד אפשרי הן בשעות היום והן לשעות הלילה. מרגע נטילת התרופה יש להמתין כחמש עשרה עד עשרים דקות להשפעה והורדת חום. התרופה מיועדת לשימוש מגיל 3 חודשים במרשם רופא בלבד ומגיל חצי שנה בלא צורך במרשם.

נורופן לילדים אינו מכיל סוכר ובשל כך כאמור, מתאים לילדים סוכרתיים. התרופה אינה מכילה צבעי מאכל ולכן אין חשש מתגובות אלרגיות לצבעי מאכל המוכרות לא אחת בקרב ילדים קטנים.

לקריאה נוספת: אקמולי לילדים של חברת טבע

חשבת לתת לילד/ה נורופן? חשוב שרופא יבדוק את הילד!

אמנם מחלות כמו חום, כאבי צמיחת שיניים, או כאבי אוזניים הם כמעט עניין שבשגרה אצל ילדים קטנים, אך עדיין חשוב להיבדק במקרה שהמחלה נמשכת מעבר ליומיים, ויש לדווח על תחילתה.

הסיבה לכך היא הקושי בהבחנה בין מחלות נגיפיות, בהן הטיפול הוא שתיית מים ומנוחה מרובה, לבין חיידקיות, שדורשות טיפול אנטיביוטי. אם לאחר יומיים אין שיפור במצבו של הילד, רצוי לראות רופא.

קיראו בהרחבה על: תרופות אנטיביוטיות לילדים

חשוב להתייעץ עם רופא גם כשנדמה כי הצורך בנטילת נורופן לילדים הוא גדול מההנחיות שניתנו בעלון לצרכן. למרות שהתרופה אינה מסוכנת כשהיא נלקחת לפי ההוראות, חריגה או מנת יתר עלולה לגרום לתופעות לוואי קטלניות. אל תתנו לעובדה שהיא נמכרת ללא מרשם רופא להסיח את דעתכם מהעובדה כי היא עלולה להיות מסוכנת בשימוש לא נכון.

אם כן נורופן לילדים שמישה במצבים שונים, וכשהיא נלקחת לפי ההוראות היא בטוחה לחלוטין לשימוש. רופא ילדים - האתר השלם לרפואת ילדים שמח להמשיך להעניק מידע על תרופות נוספות, אך חשוב לזכור כי לפני השימוש בתרופה מסוג נורופן או בכל תרופה אחרת, יש להתייעץ עם רופא ילדים מיומן.  

לקריאה נוספת: דלקות אוזניים אצל ילדים