יצירת קשר
חיפוש באתר

מרפאות מומחים לרפואת ילדים

תאריך: 27/10/2014 10:44   מחבר: רופא ילדים - האתר השלם לרפואת ילדים

מרפאות מומחים הן מרפאות המספקות שירותי רפואה פרטניים ומאגדות בתוכן שירותים רפואיים ומומחים לכל תחום רפואי שהוא.

מרפאות מומחים לילדים מאפשרות שירותי רפואה מתקדמים במיוחד עבור ילדים בקבוצות גיל שונות, תוך קבלת התייחסות מקצועית ומקיפה לבעיות הבריאותיות בחיי התינוק, הפעוט או הילד. ניתן לפנות אליהן מטעם קופות החולים או באופן פרטי.

מומחים - מי אתם?

רופאים המועסקים במרפאות מומחים מקדישים במרבית המקרים את הקריירה שלהם להבנת תחום ממוקד ופרטני ברפואה, ומגישים סיוע לאנשים בעלי בעיות בריאותיות בתחום זה. רופאים מומחים בתחום רפואי כלשהו יהיו על פי רוב בעלי תואר פרופסור, כלומר מומחים בתחומם שבנוסף עוסקים בהוראה ובמחקר באוניברסיטה.

לקריאה נוספת: בתי חולים לילדים
בית החולים דנה
בית החולים מאייר
בית החולים ספרא
מרכז שניידר

מרפאות מומחים לילדים – יתרונות

חשוב להבין כי רופאים המועסקים במרפאות מומחים הם על פי רוב בעלי נסיון תעסוקתי ממוקד רב, כלומר, במהלך עבודתם הם חוזרים ונותנים מענה עבור בעיות דומות ולהם היכרות מעמיקה עם טווח רחב של מחלות ובעיות הנמצא בספקטרום. מכאן יתרונם הגדול של רופאים מומחים על פני רופאים בשירותי הרפואה הכללית - הן בהשכלה ממוקדת בתחום, והן בנסיון קליני בו.

מרפאות מומחים לילדים מספקות מענה בריאותי ממוקד ומנוסה במיוחד, בנושאים רבים ושונים, תוך הבנה מעמיקה של מצבו של הפעוט וכן שלבי התפתחות פיסיולוגיים תקינים שילד עובר על פי גילו.

קיראו: מחלקות ילדים בבתי חולים בארץ

מרפאות מומחים לילדים מאפשרות להשיג מידע רפואי מדויק, אשר טומן בחובו את כל היתרונות של פניה אל רופא מומחה, יחד עם סביבה מותאמת לגיל הילד - למשל, צעצועים בחדר ההמתנה, סוכריה לילד שמסיים טיפול רפואי, הבנה ונסיון בנוגע לתקשורת עם הילד או התגברות על פחדיו, ועוד.

תחומי התמחות ברפואת ילדים

במקביל להתפתחות רפואת מומחים כללית, התפתחו מרפאות מומחים המציעות שירותי רפואת ילדים - וכך למשל ניתן למצוא לצידן של מרפאות מומחים לאונקולוגיה - מרפאות מומחים לאונקולוגית ילדים, ובאופן דומה מרפאות המייחדות את עיסוקן לכל תחום בבריאות הילד.

כיצד ניתן למצוא מרפאות מומחים מתאימות עבור בעיות שונות של ילדים?

מרפאות מומחים עובדות על פי הסדרים עם מרבית קופות החולים כיום, ולכן רופא משפחה מטעם קופת החולים שבו ילדכם חבר, יוכל להמליץ על רופא מומחה בתחום הרלוונטי. בדרך כלל כל קופת חולים תמליץ על פניה למרפאת המומחים עמה היא עובדת.

ישנם דרכים נוספות: רפואה טבעית לילדים

ישנן מרפאות מומחים פרטיות אשר יש להן הסדר עם חלק מקופות החולים או עם כולן, כך שניתן לפנות למרפאת מומחים זו ולקבל טיפול רפואי דרכה, ולקבל החזרים מטעם קופות החולים השונות. במקרה זה על פי רוב ישנו צורך בהפניה מטעם רופא ילדים מטעם הקופה.

מומלץ להיוועץ ברופא המשפחה או במטפל מוכר לכם על מנת לקבל הפניה או המלצה בנוגע לטיפול רפואי עבור ילדכם וכן לחסוך ברוב עליות הפניה אל המומחה.

לקריאה נוספת: בריאות הנפש של ילדים