יצירת קשר
חיפוש באתר

המלצות תזונה לתינוקות - סוגי מזון לתינוקות

תאריך: 27/10/2014 12:09   מחבר: מערכת האתר

לעיתים לאחר לידה בוחרת האישה שלא להניק את תינוקה או שההנקה אינה מתאפשרת מסיבות אחרות רפואיות או סיבות הקשורות בתינוק. כיום קיימים בשוק תחליפי חלב אם רבים ומגוונים, חלקם מופקים מחלב פרה ואחרים צמחיים מחלב סויה.

תחליפי האם נקראים גם "תרכובות מזון לתינוקות". בכל מקרה לפני שאת בוחרת באיזה תחליף להשתמש עלייך להתייעץ ברופא ילדים או באחיות טיפת חלב, יש תינוקות אשר עלולים לפתח אלרגיה לתחליף האם וזו הסיבה העיקרית שיש להתייעץ עם רופא ילדים לפני שאת נותנת לתינוק שלך תחליף זה או אחר.

יש לציין כי היתרונות הבולטים ביותר במזון תינוקות הם שהאם חופשייה לחזור לשגרה בכל רגע נתון ואין היא מוגבלת בשל הצורך בהנקה.

קיראי בהרחבה בנושא:
בחירת בקבוק לתינוק

מזון תינוקות על בסיס חלב

תינוק שאינו יונק או יונק חלקים ועד גיל שנה מהווים תחליפי חלב אם המזון העיקרי שלו. אך, יש לזכור כי  אין תחליף מבחינת הערכים התזונתיים לחלב אם.

המלצות על סוגי מזון תינוקות על בסיס חלב פרה:


מזון תינוקות על בסיס חלבון חלב פרה

מזון תינוקות זה הוא למעשה המזון השכיח ביותר הקיים בשוק, לתינוקות שאין היסטוריה של אלרגיה במשפחה. עד גיל שנה יש לתת לתינוק מזון תינוקות העשירים בברזל כשאחר כך הוא יצרוך ממלא מזונות אחרים מוצקים העשירים בברזל. בשלב הזה כבר ניתן יהיה להזין אותו בחלב פרה מפוסטר 3%.

קיראו:
כל היתרונות של משאבת חלב

מזון תינוקות על בסיס סויה

לפני השימוש במזון תינוקות על בסיס חלבון סויה יש להתייעץ עם רופא ילדים. מזון תינוקות על בסיס חלבון סויה הינו בעל הרכב מעט שונה ממזון תינוקות על בסיס חלב פרה, מבחינת הפחמימות והחומצות האמיניות שבו. מחקרים גילו כי 30% - 40% מהתינוקות הרגישים לחלבון חלב פרה, רגישים גם לחלבון סויה.

מזון תינוקות על בסיס חלב עיזים

אין לתת לתינוקות מזון תינוקות על בסיס חלב עיזים שכן בחלב זה אין חומצה פולית וויטמין D. כמו כן יש מחקרים המראים כי תינוקות יכולים לפתח אלרגיה לחלב עיזים בדיוק כמו לחלב פרה.

מזון מיוחד לתינוקות

קיימים סוגים שונים של מזון תינוקות מיוחדים המיועדים לתינוקות בעלי רגישויות, מחלות אטופיות, מחלות מטבוליות וכדומה. לדוגמא:

קיראו: שילוב מזון קפוא בתזונת ילדים