יצירת קשר
חיפוש באתר

בית החולים מאייר לילדים

תאריך: 10/11/2014 15:12   מחבר: מערכת האתר

מאייר הוא בית החולים לילדים היחיד המצוי באזור צפון הארץ. בית החולים ממוקם במתחם הקריה הרפואית רמב"ם בעיר חיפה ומתמחה במתן שירותי רפואה מתקדמים ובטיפול מקיף וכוללני בתחומים שונים השייכים אך ורק לנושא רפואת ילדים.

בית חולים מאייר הוקם בשנת 1986 במטרה לטפל בילדים בגילאים שונים, החל מתינוקות בני יומם וכלה בנערים ובנערות בגיל 16. בית החולים פועל בסטנדרטים רפואיים גבוהים מאוד, ובהתאם לנורמות הנהוגות ברפואה המודרנית, ולחזון ולערכים של בית החולים רמב"ם.

בבית החולים ניתן מענה כולל לצרכיו של כל ילד, החל משלב האבחון ראשוני, דרך עזרה ראשונה וטיפול רפואי מייצב או בסיסי, וכלה בטיפולים רפואיים מיוחדים ומורכבים יותר.

מעבר לטיפול הרפואי המקצועי, סביבת בית החולים היא נעימה ומותאמת לצרכיהם ולעולמם של ילדים. בבניין בית החולים מאייר הכולל חמש קומות, ישנן שש מחלקות, 20 יחידות ייעודיות נוספות לטיפול בילדים ו-125 מיטות אשפוז.

צוות בית חולים מאייר כולל 60 רופאי ילדים מומחים, 150 אחיות מקצועיות ובעלות ניסיון בתחום הטיפול בילדים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ואנשי מקצוע נוספים. סך הכול עומדים לרשותם של הילדים המאושפזים ובני משפחתם כ-300 עובדים בעלי ניסיון, הכשרה וידע נרחב בטיפול בילדים.

לקריאה נוספת: בית החולים דנה לילדים

בית החולים מאייר – שאלת טובת הילד

בבית החולים ניתן לילדים הטיפול הרפואי המקצועי ביותר תוך שימוש בניסיון עשיר שהצטבר עם השנים, ראייה טיפולית רב-תחומית וציוד רפואי משוכלל וחדיש. בבית החולים "מאייר" רואים בשיתוף ההורים בשלבי הטיפול השונים חלק מהותי בתהליך ההחלמה של הילד.

מסיבה זו, מעורבים ההורים בכל שלב משלבי האבחון והטיפול בילד מתוך ניסיון למזער את הקשיים המתלווים לאשפוז ולהקל על התמודדות עם המחלה ועם סביבת בית החולים הלא מוכרת.

במקביל, מקפידים בבית החולים מאייר על ישום מגילת זכויות הילד המאושפז: הקפדה על יחס אישי, תומך, אנושי וחם, הקפדה על טיפול שוויוני לכל הילדים ללא הבדלי מין, גזע או לאום, מתן תמיכה נפשית לילד ולבני המשפחה, סיוע בהשלמת הלימודים במקרים של אשפוז ממושך, טיפול תומך גם לאחר השחרור, שיתוף מלא בהחלטות רפואיות או אחרות, מתן טיפול להקלה על סבל וכאבים, שמירה על הפרטיות, עידוד ההורים לשהות במחיצת ילדיהם כמה שיותר ונושאים רבים נוספים.

קיראו בהרחבה על: בריאות הנפש של ילדים

בית החולים מאייר בחזית הרפואה והמחקר

בית החולים מאייר בחיפה מקיים קשר מחקרי הדוק ושיתוף פעולה פורה עם הפקולטה לרפואה בטכניון. רופאי בית החולים משמשים כמרצים בכירים בפקולטה לרפואה, ומחקרים רבים ופורצי דרך בתחום רפואת הילדים נעשים בשיתוף פעולה מלא בין בית החולים לפקולטה לרפואה בטכניון.

הצוות הרפואי של בית החולים מאייר מתעדכן כל העת בחידושים בתחומיי הרפואה, הטכנולוגיה והמדע, ובגישות הטיפוליות השונות הקשורות לילדים, ומקיים קשרים מקצועיים עם בתי חולים לילדים ומרכזים רפואיים מכל רחבי העולם.

מחלקות הילדים בבית החולים

בבית החולים ישנן מחלקות ומרפאות שונות, כדוגמת: כירורגית ילדים, אורטופדיה ילדים, אימונולוגיה ואלרגיה ילדים, נוירוכירורגיה ילדים, סוכרת והשמנה בילדים, קרדיולוגיה ילדים, טיפול נמרץ ילדים, רפואת ילדים דחופה, מרפאת שינה, גנטיקה ואונקולוגיה ילדים.

לקריאה נוספת: מרפאות מומחים לרפואת ילדים

תרופות לטיפול בילדים
אקמולי של טבע לילדים
הורדת חום ושיכוך כאבים בקרב ילדים ותינוקות
סוגי אנטיביוטיקה לילדים
סוגים המתאימים במיוחד לטיפול בילד שלך
נורופן לילדים
סירופ להקלת חום ושיכוך כאבים ללא צבעי מאכל
מוקסיפן - אנטיביוטיקה לילדים
תרופה אנטיביוטית לטיפול בדלקות גרון ואוזניים
טיפות אוטידין לילדים
טיפות לשיכוך כאבי אוזניים בילדים