יצירת קשר
חיפוש באתר

אסטמה אצל ילדים - שיטות טבעיות לטיפול

תאריך: 03/11/2014 12:37   מחבר: מערכת האתר

אסטמה היא מחלה התקפית, כרונית ונשימתית הגורמת להצרה ולחסימה של דרכי הנשימה. לרוב מלווים התקפי האסטמה בדלקת המתפתחת בדרכי הנשימה וגורמת להפרשת ריר צמיגי החוסם את דפנות קנה הנשימה ומקשה על נשיפת האוויר החוצה.

מחלת האסטמה עלולה להופיע בכל גיל, אך היא לרוב מחלת ילדים, השכיחה בעיקר בקרב ילדים בגילאי 10 ומעלה. לפי הסטטיסטיקה, בארצות המערב פוגעת האסטמה בכ-12 אחוזים מהילדים ורק בשבעה אחוזים מהמבוגרים.

הגורמים להתפרצותה של מחלת האסתמה הם סביבתיים ותורשתיים כאחד. זיהום אוויר, חשיפה לאלרגנים שונים, תהליכי חמצון בגוף ואפילו חרדה הם כמה מהגורמים להתפרצות אסטמה.

הטיפול הקונבנציונאלי הנפוץ במחלת האסטמה נעשה באמצעות משאף ונטולין ובמקרים של אסטמה קשה על ידי שימוש בתרופות נוגדות דלקת בעיקר ממשפחת הסטרואידים.

אסטמה אצל ילדים – טיפול טבעי במחלה

למרות המחקרים הרבים הנעשים בתחום, הטיפול הקונבנציונאלי באסטמה פעמים רבות איננו נותן מענה ראוי לסימפטומים המתלווים למחלה. במקרים אלה, ניתן להסתייע ברפואה האלטרנטיבית ובתרופות טבעיות שונות.

בנוסף לטיפול הקונבנציונאלי באסטמה, קיימות היום שיטות טבעיות שונות המובילות להקלה בסימפטומים ולעיתים גם להחלמה מלאה מהמחלה.

קיימות גם שיטות הקרויות בפינו "תרופות סבתא". תרופות אלה מבוססות על ניסיון שהצטבר במהלך השנים בנושאי טיפול במחלות או בבעיות בריאותיות שונות.

לקריאה נוספת:
זיהום בדרכי הנשימה העליונות
 

שיטות טבעיות לטיפול באסטמה:

רוצים ללמוד עוד על מחלות ילדים נפוצות והטיפול בהן? הכנסו לאתר רופא ילדים למידע רפואי מקיף.