יצירת קשר
חיפוש באתר

בית החולים דנה לילדים

תאריך: 11/11/2014 13:34   מחבר: רופא ילדים

בית החולים דנה לילדים, על שם רנה וסובחי, הוא בית חולים המתמחה בטיפול בילדים ובבני נוער עד גיל 18. בית החולים הוא אחד משלושת בתי החולים המהווים חלק מהמרכז הרפואי על שם סוראסקי בתל אביב.

העיקרון העומד בבסיס הטיפול הרפואי בבית החולים דנה הוא ההכרה בייחודיותם של ילדים הגורסת כי הילדים אינם, כפי שנהוג היה לחשוב בעבר, "מבוגרים קטנים". ילדים בגילאים שונים נמצאים בשלבי גדילה והתפתחות, פיזית ונפשית כאחד.

מסיבה זו, לילדים ישנם מאפיינים שונים וגם צרכים טיפוליים שונים. בדנה החלוקה למחלקות, הרופאים המומחים, הצוות הרפואי הנלווה ואפילו העיצוב האדריכלי מיועדים במיוחד לילדים.

מחלות ילדים - מחלות אופייניות לגיל ילדות

בית החולים דנה – רפואה עם הפנים לילדים

בית החולים דנה לילדים הוקם בשנת 1992 על יסודות המחלקה לילדים בבית החולים הדסה בתל אביב על ידי פרופסור צבי שפריר. היום מנהל את בית החולים ד"ר אורי יורגנסון.

בבית החולים ניתן לילדים טיפול רפואי בסיסי וראשוני על ידי רופא ילדים, ובעת הצורך גם טיפולים רפואיים מורכבים ומתקדמים ביותר.

בית החולים פועל 24 שעות ביממה וכולל צוות מקצועי ומיומן של רופאים מומחים, אחיות לילדים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מורים ומדריכים.

בבית החולים נהנים הילדים גם מנוכחותו המשעשעת של הקוסם הרפואי "מגי'ק מייקל". מייקל התמחה בקוסמות רפואית בבית חולים בבולטימור והוא מעניק לילדים רגעים רבים של שמחה ושל אושר תודות לתרומתה הנדיבה של הקהילה היהודית בדנמרק.

עיצוב בית החולים, מבחינה חיצונית ופנימית, גם הוא מותאם במיוחד לילדים: החדרים הם צבעוניים ומקושטים בציורים, בכל חדר אשפוז ישנם שירותים ומקלחת צמודים.

בכל חדר ישנם גם צעצועים ומשחקים, טלוויזיה, טלפון וכורסה נוחה הנהפכת למיטה ומיועדת להורים. בבית החולים מודעים לכך, שנוכחות ההורים ומעורבותם בתהליך הטיפול בילד היא חיונית ביותר ומעודדים אותם להישאר במחיצת הילד כמה שיותר.

סיוע להורים לילד חולה - לחץ/י כאן

בית החולים דנה – פעילות רפואית שוטפת

בבית החולים מאושפזים מדי שנה מעל ל-7,200 ילדים, בחדר המיון מטופלים מדי שנה כ-24,000 ילדים ובמרפאות החוץ כ-41,000 ילדים. בחדרי הניתוחים מתבצעים כ-1,200 ניתוחים בכל שנה.

המכשור בבית החולים דנה הוא מכשור מודרני ומן המתקדמים ביותר בעולם. מכשור זה מותאם לטיפול בתינוקות שרק נולדו, בפעוטות, בילדים רכים וגם בבני נוער הזקוקים לטיפול מקצועי ומקיף. בנוסף לכך, בבית החולים מבוצעים כחלק מהשגרה עשרות מחקרים שונים בתחום רפואת הילדים.

חום גבוה - הורדת חום אצל ילדים ותינוקות

מחלקות הילדים בבית החולים

בבית החולים ישנן מחלקות ומרפאות שונות, כדוגמת: אורולוגיה ילדים, אף אוזן גרון ילדים, אורתופדית ילדים, מחלות דרכי העיכול וגסטרולוגיה ילדים, טיפול נמרץ ילדים, כירורגיה ילדים, רפואת עיניים ופזילה בילדים, כירורגיה פלסטית לילדים, היחידה למחלות זיהומיות, אלרגיה ילדים, קרדיולוגיה ילדים, עור ילדים, נוירולוגיה ילדים, אנדוקרינולוגיה וסוכרת ילדים, נוירוכירורגיה ילדים ואפילו מרפאה לרפואת שיניים.

למה כואבת לילד הבטן?

בנוסף לכך, במתחם בית החולים פעיל בית הספר דנה המיועד לילדים המאושפזים לאורך תקופה ממושכת. האווירה בבית הספר היא נעימה ונינוחה ויוצרת אצל הילדים תחושה הדומה כמה שיותר לשגרת החיים הבריאה.

עזרה ראשונה לילדים במצבי חירום