יצירת קשר
חיפוש באתר

דיאטנית לילדים - הרגלי תזונה נכונים לילדך

תאריך: 04/11/2014 12:55   מחבר: מערכת האתר

רבים מבלבלים את המושג "דיאטה" עם המוטיבציה "הרזיה", ושוכחים כי דיאטה היא בעצם הרגלי תזונה.

יש המשנים את הרגלי התזונה שלהם כדי לרזות, יש המשנים את הרגלי התזונה שלהם כדי להעלות במשקל ויש השומרים על דיאטה מאוזנת על מנת לשמור על בריאותם ועל תקינות התפתחותם, ועל כך בדיוק אנו מדברים כשאנו מדברים על ביקור אצל דיאטנית לילדים.

האם ילדים זקוקים לדיאטה?

פעמים רבות הפניה לדיאטנית מתבצעת לאחר המלצה מהרופא המטפל. חלק מהמעקב אחר התפתחות ילדים כולל מעקב אחר היחס בין משקל הגוף, לגובה ולגיל (BMI) ויתכן גם מעקב אחר אחוזי השומן.

אם יימצא כי הילד הוא בעודף משקל, אז יש לנקוט באמצעים המתאימים כדי לסייע לו לחזור למצב בריאותי תקין.

דיאטנית קלינית האמונה על טיפול בילדים, תדע להתאים בצורה נכונה דיאטה לילדים ולהנחות את ההורים כיצד ליצור עבורו את התנאים המתאימים בבית.

חשוב להדגיש כי לא מדובר בהפחתת קלוריות בהכרח או בהקפדה על אכילת סלטים ותו לא, אלא בחינוך כיצד לאכול קלוריות "מלאות", כלומר שופעות ברכיבים תזונתיים, בפחמימות, חלבונים, בויטמינים ומינרלים, במקום קלוריות "ריקות" המכילות רק פחמימות ושומנים, היוצרות חסכים תזונתיים מחד ועודף מצבורי שומן מאידך.

שומנים חשובים להתפתחות הילד, אך מדובר בשומנים כגון שמן זית, טחינה או אבוקדו ולא בצ'יפס תעשייתי או בפיצה קפואה.

מובן שאין הכוונה להימנעות מוחלטת מדברים אלה, אך אין לבסס עליהם את התזונה היומית השלמה של הילד.

קיראו:
תזונה בריאה לילדים צמחוניים

כיצד תעזור לכם הדיאטנית הקלינית?

למרות הדעה הרווחת, רבים מאיתנו אינם יודעים כיצד לשמור על דיאטה מאוזנת ולמנוע השמנת ילדים. לא כולנו בקיאים באבות המזון, ביחסים ביניהם ובאופן בו יש להכין מזונות מסוימים כדי לשמור על ערכם התזונתי.

זאת ניתן ללמוד בקלות אצל דיאטנית קלינית, שתסייע לכם בבניית דיאטה ובמעקב ותעזור לכם להתמודד עם הקשיים והמכשולים שיעלו בדרך.

אין להחליט על דיאטה על דעת ההורה, מכיוון שדיאטה פחותת קלוריות עלולה לפגום בהתפתחות הילד. אנו צריכים לשאוף להעניק לו את מיטב המרכיבים יומיום ואין דרך טובה יותר לעשות כן מאשר לפנות לדיאטנית.ש

קיראו על חשיבות המים בתזונת ילדים

הצרכים המיוחדים של אוכלוסיית הילדים

דיאטה נכונה היא הקניית הרגלים ולעתים קרובות היא מערבת הכחדה של הרגלים ישנים. ילד שהתרגל לאכול כל מה שהתעורר בו החשק אליו, יתרעם ויתנגד כשיצטרך לפתע לשנות את ההרגלים, ולאכול אוכל שפחות טעים לו.

דימוי הגוף שלו עלול להיות ירוד בגלל הקנטות התלמידים בסביבתו וגם בגלל אנשי המקצוע וההורים סביבו שטוענים כי עליו לרדת במשקל.  דברים אלו עשויים להשפיע על בריאות הנפש של הילד ולהוביל אל חרדה או דיכאון.

כל אלה עלולים להוביל למצוקה נפשית והפרידה מכמויות האוכל או מטיב האוכל האהוב מעצימה את המצוקה הזו, לכן ישנן התנהגויות רבות של זלילה בסתר, מתוך תחושה של בושה ושל רצון בנחמה.

קיראו בהרחבה על: הפרעות אכילה בילדים

דיאטנית קלינית המתמחה בילדים תוכל להסביר את הנסיבות לילד ולמצוא יחד איתו את הדרכים בהן הוא יוכל להמשיך לאכול מאכלים אהובים, אך במידות שונות, ולרדת במשקל.

מחפשים עוד מידע על בריאות ילדיכם? אתר רופא ילדים - האתר השלם לרפואת ילדים יעניק לכם מידע נוסף בתחומים שונים של בריאות ילדיכם.
 

מידע משלים ומעניין בנושאים:   התפתחות תקינה    משקל תקין    מצוקה נפשית