יצירת קשר
חיפוש באתר

בית החולים ספרא לילדים

תאריך: 11/11/2014 13:38   מחבר: רופא ילדים

בית החולים לילדים על שם אדמונד ולילי ספרא הוא חלק מהמרכז הרפואי שיבא. בניין בית החולים "ספרא" לילדים, הינו בן חמש קומות. בית החולים נחנך בשנת 2002 והוא, למעשה, הרחבה של "השירות הרפואי לילדים" שנוסד על ידי פרופסור חיים שיבא ודוד בן-גוריון בשנת 1948 ואשר התפתח לאגף ילדים מקצועי ובעל מוניטין.

בבית החולים לילדים "ספרא" מטופלים החל מגיל הלידה וכלה בגיל 16 שנים. בבית החולים ישנן כ-150 מיטות אשפוז כאשר מדי שנה מאושפזים בו כ-8,000 ילדים, ובמכונים ובמרפאות מבקרים מעל ל-60,000 ילדים מדי שנה.

במחלקת הילודים מטופלים מדי שנה מעל ל-10,000 תינוקות. ביחידה לטיפול נמרץ ילודים מטופלים כ-1,200 תינוקות מדי שנה והיא מונה כ-40 מיטות.

בית החולים "ספרא" – שירותים רפואיים

בדומה למרכזי הטיפול האחרים של בית החולים שיבא, בית החולים "ספרא" לילדים הוא מוביל בתחומו, הן מבחינת השירותים המקצועיים בתחום רפואת ילדים הניתנים בו והן מבחינת הדאגה לצרכיו של הילד.

הנשמה מפה לפה - כיצד תגיש/י עזרה ראשונה לילדך

בבית החולים פועלות יחידות ומחלקות רפואיות שונות המספקות לילדים שירותי רפואה מתקדמים ביותר: המחלקה לטיפול נמרץ ילדים, היחידה לשירות אמבולטורי ומחלקת המטו-אונקולוגיה בה מבוצעים טיפולים מתקדמים במחלת הסרטן אצל ילדים כמו גם השתלות מח עצם.

במחלקה לרפואה דחופה מטופלים תינוקות וילדים עם מגוון בעיות דחופות שנגרמו כתוצאה ממחלה או מפציעה, והיא כוללת חדר מיון וחדר אשפוז יום המונה שמונה מיטות. היחידה מודרנית מאוד, מצוידת בציוד מתקדם ומאפשרת גישה מהירה ונוחה לכל השירותים הרפואיים הנדרשים.

במחלקה לכירורגיית ילדים מבוצעים ניתוחים מסוגים שונים, בתוכם ניתוחים אורטופדים, נוירו-כירורגים, ניתוחי אף-אוזן-גרון, ניתוחים אורולוגים וניתוחי עיניים. במרכז הלב של בית החולים "ספרא" מבוצעים כל שנה מעל ל-300 ניתוחי לב ובמקביל מבוצעות גם בדיקות רפואיות שונות הקשורות למחלות לב מולדות: בדיקות מאמץ, בדיקות אקו-קרדיוגרפיה, בדיקות א.ק.ג ובדיקות נוספות.

בחדר הצנתורים נערכים צנתורים לאבחון מחלות הלב, הדמיית מום בלב, בדיקת לחצים ודופק ולעיתים גם טיפולים פולשניים מתקדמים, כדוגמת סגירת מחיצה בין חדרי הלב, הרחבת מסתמים ועורקים וטיפולים נוספים.

למידע נוסף על מחלות ילדים

בבית החולים "ספרא" ישנן שתי מחלקות ילדים, האחת עוסקת בטיפול במחלות אונקולוגיות, במחלות פנימיות, כוויות ובטיפול בילדים לפני ואחרי ניתוחי לב. בשנייה מאושפזים ילדים הסובלים ממחלות כרוניות בתקופת החמרה, נפגעי תאונות כמו גם ילדים לפני ואחרי טיפולים שונים.

בית החולים "ספרא" – סביבה תומכת

בית החולים "ספרא" מציע לילדים ולבני משפחותיהם גם שירותים נלווים וטיפול תומך שמטרתו לתת מענה בעיקר לצרכים ולהיבטים רגשיים של הילדים ובני משפחותיהם. בבית החולים ישנו מעון יום לילדים המאושפזים תקופה ממושכת, מעון לילדים אוטיסטים וגם הוספיס לילדים, היחיד מסוגו בארץ.

בנוסף לכך, הטיפול התומך כולל ייעוץ פרטני לילדים ולבני משפחותיהם על ידי אנשי מקצוע ובנוסף, קבוצות תמיכה. בבית החולים מתקיימים גם ימי עיון והרצאות בנושאים שעשויים להעניק סיוע להורים, כמו גם לסייע להם בהתמודדות עם מחלתו של הילד.

מצב חירום? עזרה ראשונה לילדים

הצוות הרפואי של בית החולים "ספרא" לילדים הוא מוביל בתחומו וכולל בנוסף לרופאי ילדים מומחים גם אחיות, פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, מרפאים בעיסוק ואנשי מקצוע נוספים.

רופאי בית החולים, השייך לבית הספר לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת תל-אביב, מעורבים במחקר בתחומי רפואת הילדים ונוטלים חלק פעיל בתוכניות הלימודים בפקולטה.

קיראו בהרחבה: מרפאות מומחים לרפואת ילדים