יצירת קשר
חיפוש באתר

אקמולי לילדים של חברת טבע

תאריך: 30/10/2014 11:38   מחבר: מערכת האתר

ניתן להשתמש באקמולי החל מהלידה, וללא צורך במרשם רופא. האקמולי מיוצר על ידי חברת "טבע", ומורכב מחומר הפאראצטאמול, אשר נהיה נפוץ כמשכך כאב בשנות החמישים. זהו משכך כאב שאינו נרקוטי, המתאים לילדים ומבוגרים כאחד להקלה במקרים של כאב קל ובינוני והורדת חום.

כיצד יודעים מהו חום?

"חום" בילדים מוגדר כמצב בו טמפרטורת הגוף עולה מעל ל- 37.7 מעלות צלזיוס במדידה דרך הפה, או במדידה הגבוהה מ-38 מעלות בפי הטבעת. מלבד שיטות המדידה בפי הטבעת ובפה, ישנה שיטה למדידת חום באוזן, באמצעות מד-חום מיוחד.

חום הוא כנראה מנגנון ההגנה של הגוף בזמן המלחמה בחיידקים, אך הוא עלול להפוך להיות הבעיה עצמה כשהוא גבוה וגורם לאי נוחות ולתחושה רעה.

למרות שהוא עצמו מהווה רק את הסימפטום, כדאי לנקוט באמצעים להורדת החום כשהוא גורם לפרכוסים, תחושה כללית ירודה ורעה, חוסר בתיאבון וכן הלאה, שכן אלה עלולים להאט את הגוף בתהליך ההחלמה.

קיראו בהרחבה: סיפטומים נפוצים של מחלות ילדים

אם כן הטיפול התרופתי בחום נערך במקביל לטיפול התרופתי במחלה עצמה, הכוללת בדרך ככל אנטיביוטיקה במקרה של חיידקים, ומנוחה ושתייה מרובה במקרה של מחלות ויראליות.

מכיוון שחום מצביע על הימצאותה של מחלה אחרת בגוף, הוא גם מהווה סימן לכך שצריך לקחת את הילד לרופא. רצוי לראות רופא ולא להחליט על הורדת החום באופן עצמוני, שכן זה עלול לגרום להסוואה של המחלה האמיתית, ובינתיים לתת לה להמשיך להתנהל ללא טיפול. 

הדרכים לנטילת אקמולי

ישנן שתי דרכים לנטילת אקמולי. הדרך הראשונה היא סירופים במגוון טעמים, הנעימים לחיכם של הילדים, כגון: פטל, תות שדה ופירות, יחד עם מזרק מדידה המאפשר שימוש מהיר, מדויק ונוח.

כמו כן ניתן להשתמש בפתילות בשלושה מינונים, בהתאם למשקלו של הילד וגילו (הכמות המומלצת לתינוקות היא 80 מ"ג, ולילדים ישנו אקמולי פתילות 150 מ"ג, וכן אקמולי פורטה 250 מ"ג).

יש להקפיד על הכמויות, ולהתייעץ עם רופא ילדים במידה וכמויות אלו לא ברורות (למשל במקרה של ילד צעיר במשקל גבוה, ולהפך).

ניתן גם להשיג סירופ אקמולי קולד, המספק הקלה לתופעות המוכרות של ההצטננות, ביניהן אף סתום ונזלת, חום וכאבים.

קיראו גם בנושא:
סינוסיטיס בילדים

זהו פיתרון המחליף את הצורך לנטול תרופות רבות מסוגים שונים - תרופות לחום, תרופות לנזלת, סירופ שיעול וכן הלאה. במקרה הזה, תרופה אחת מקלה על כל התופעות.

תופעות לוואי אפשריות אחרי נטילת אקמולי

אין לתת לעובדה כי התרופה נמכרת ללא מרשם רופא להטעות - ניתן לקבל מינון עודף של התרופה, כלומר בשימוש לא נכון היא עלולה להיות מזיקה. מינון עודף עלול לגרום נזק חמור לכבד, ולכן יש לקרוא את עלון ההוראות לצרכן ולדבוק בו.

במקרים בהם ישנו חוסר ביטחון בנוגע לכמות המומלצת, אין להסס אלא להתקשר להתייעץ עם רופא הילדים, או עם חברת התרופות עצמה. רופא ילדים - האתר שלם לרפואת ילדים בישראל שמח להמשיך ולספק לכם מידע בנוגע לתרופות, רופאים, וכל מה שביניהם.

לקריאה נוספת: שפעת אצל ילדים influenza